Okullar ne zaman açılıyor; 2021 yılı eğitim-öğretim dönemi için Ziya Selçuk'tan son dakika okul açıklamaları...

2021 yılı eğitim-öğretim döneminin ikinci yarısına geldiğimiz şu günlerde azalan vaka sayıları sonucunda okulların yeniden açılması gündeme geldi. Peki okullar nasıl ve ne zaman açılacak? İşte detaylar...

Okullar ne zaman açılıyor; 2021 yılı eğitim-öğretim dönemi için Ziya Selçuk'tan son dakika okul açıklamaları...
Editör: Senem Kara
02 Şubat 2021 - 16:25
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dünkü kabine toplantısı ardından okulların açılmasıyla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenledi. 
Öğrenme sürecindeki aksaklıkların giderilmesi amacıyla kapsamlı bir programa başlayacağız diyen Selçuk, anaokulları ve son sınıf olan 8. ve 12. sınıfların kapılarının öğrencilere açılacağı tarihleri açıkladı. 
Bakan Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerin şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılacağının müjdesini verdi.
Peki okullar ne zaman açılacak 2021? İşte Ziya Selçuk'tan son dakika okul açıklaması şu şekilde:
Okullar ne zaman açılıyor 2021 sorusunun cevabı milyonlarca öğrenci ve veliler tarafından merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılacağı tarihle ilgili okullar ne zaman açılacak son dakika açıklamasını yaptı. 
Selçuk, "15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarını tam zamanlı açma kararı verdik." dedi. Selçuk, aynı zamanda liselerin sınavlarının yüz yüze yapılacağı bilgisini de okullarını özleyen öğrencilere verdi. 
Peki 8. ve 12. sınıflar için okullar ne zaman açılacak? İşte Bakan Ziya Selçuk'un önemli açıklamaları...

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılacağı tarihlere ilişkin dünkü kabine toplantısı arkasından sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenledi. 
Bakan Selçuk, koronavirüs salgın döneminde uzaktan eğitime devam eden öğrencileri sevindirecek açıklamalarda bulundu. 

KORONAVİRÜSÜN AZ OLDUĞU KÖYLERDE OKULLAR AÇILACAK

"15 Şubat Pazartesi günü ikinci yarıyıla başlıyoruz. Köylerimizde salgının hiç olmadığı ya da düşük seyrettiği görüldüğünden çocuklarımızın eğitiminin salgına bağlı olarak daha fazla aksamaması için köy okullarımızı tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz." diyen Ziya Selçuk anaokulları için ise açıklamasında şu sözlere yer verdi. 

ÖZEL ANAOKULLARI AÇILIYOR

Bakan Selçuk okullar ne zaman açılacak anasınıfı sorularına ise "15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik." açıklamasında bulunarak minikleri sevindirdi. 
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLER İÇİN DE EĞİTİM 1 MARTTA BAŞLAYACAK
1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrenciler için de özel eğitim okulları ve sınıflar eğitim vermeye başlayacak haberleri yüzleri güldürdü. 
İLKOKULLAR MART'TA AÇILACAK
Ziya Selçuk ilkokul öğrencileri için ise şu açıklamalarda bulundu: "1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek.
1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımızın tüm sınıf düzeyleriyle açılması kararını aldık. İlkokul öğrencilerimiz eğitimlerine yine seyreltilmiş şekilde haftanın iki günü devam edecekler."
Ayrıca miniklerin haricinde ilkokul ve lise son sınıf öğrencilerini de sevindirdi. "1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. Onların verimli bir şekilde sınavlara hazırlık yapmaları ve öğretmenleri ile birebir çalışmaları çok önemli." diyerek açılacak tarihi verdi. 
Ancak yine önemli olan bir diğer açıklama ise virüsten hala endişe edenler için geldi." Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak." açıklamaları yapıldı. 
LİSEDE SINAVLAR YÜZ YÜZE OLACAK
Bakan Selçuk, açıklamasında son olarak lise öğrencilerinin birinci dönemden kalan sınavlarının, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirileceğini sözlerini de belirtti. YORUMLAR

  • 0 Yorum