Okurken eğlenmek isteyenlere özel, mizahi yönüyle dikkat çeken bir eser; Ruhi Mücerret kitabının konusu nedir?

Okumak için eğlenceli bir kitap arıyorsanız sizlere bir tavsiyemiz var. Murat Menteş tarafından kaleme alınmış okurken eğlendiren Ruhi Mücerret, yeni baş ucu kitabınız olmaya aday. Peki Ruhi Mücerret kitabının konusu nedir, yazarı Murat Menteş kimdir? İşte detaylar...

Okurken eğlenmek isteyenlere özel, mizahi yönüyle dikkat çeken bir eser; Ruhi Mücerret kitabının konusu nedir?
Editör: Senem Kara
25 Şubat 2021 - 22:35 - Güncelleme: 25 Şubat 2021 - 22:44
Ruhi Mücerret adlı mizahi kitabı bilmeyenler mutlaka vardır. Ancak mizahi kitap arayışı içinde olanlar için şiddetle tavsiye edeceğimiz bu kitap adeta absürtlüğün sınırlarını zorlayacak cinstendir.
Daha önce Aynalı Barikatlar, Garanti Karantina, Korkma Ben Varım, Dublörün Dilemması ve Kaosa Mütevazı Bir Katkı adlı kitapları ile edebiyat dünyasına mizahi eserler katan Murat Menteş'in elinden çıkan bu kitap içeriği ile eğlenceli olduğu kadar kitap kapağı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. 

RUHİ MÜCERRET KİTABININ KONUSU NEDİR? 

Ruhi Mücerret konusu ise şu şekildedir: Kitaba ismini veren ana karakter Ruhi Mücerret, İstiklal Savaşı'nın son gazisidir ve aynı zamanda 100 yaşındadır. 
Ruhi Mücerret' e Masum Cici'yi öldürme görevi verilmiştir. Kendisine yardım etmekle görevlendirilmiş olan Civan Kazanova ise kirli olan işler peşinde koşmaktadır. 
Diğer yandan Ruhi Mücerret kendisinden 70 yaş küçük olan Nazlı isimli bir kadına aşık olmuştur. Ruhi Mücerret' in yaşına rağmen hızlı hayatına tanık olmak isterseniz bu kitap kesinlikle tavsiyemizdir. Okuyacaklara şimdiden iyi eğlenceler… 

RUHİ MÜCERRET KİTABINDAN AKILDA KALAN BİRTAKIM SÖZLER

 "Gençlerin tabiriyle uzatmaları oynuyorum. Azrail'in penaltılarından kaçını kurtarabilirim? "
●  "Mezar taşıma 'Sizi ayakta karşılayamadığım için özür dilerim.' yazdıracağım." 
●   "Evlilik dediğin, kadına dırdır etme yetkisi, erkeğe de somurtma imtiyazı veren kutsal bağdır." 
●   "Yağmurdan sonra mezarlık, ölüler parfüm sürmüş gibi kokuyor." 
●  "Mezar taşıma '2005'te öldüm. Bu durumda kaç yıldır sigara içmiyorum?' yazdıracağım." 
●   "Mezar taşıma 'Kurtuluşu için savaştığım ülkeye yeni yeni adapte oluyorum.' yazdırmayı planlıyorum." 
●  "Yaygın kanaatin aksine, öldükten sonra saçlar ve tırnaklar uzamaya devam etmez, Fakat telefonlar bir müddet daha çalar." 

RUHİ MÜCERRET KİTABININ YAZARI KİMDİR?

Ruhi Mücerret Murat Menteş tarafından kaleme alınmıştır. Murat Menteş ise 1974 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Esasen şair olan Murat Menteş aynı zamanda dergi, gazete, televizyon gibi yayın kuruluşlarında çalışmıştır. İlk romanı olan Dublörün Dilemmasını 2005 yılında yayınlayarak büyük ilgi çekmiştir. 
Korkma Ben Varım adlı eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği tarafından "Yılın Romanı Ödülü" ne layık görülmüştür. Şiirlerini ise Garanti Karantina adlı eseri ile okuyucuya sunmuştur. 
Ruhi Mücerret kitabı Murat Menteş'in romancı olarak Türk edebiyatında açtığı yeni ve özgün alanı genişleten bir eser olarak kabul görmüştür. 
Akıcı ve mizahi yönü ağır basan anlatımı ile okuyucuyu tarafından sevilen Menteş, ilginç konuların işlendiği, kurgusu oldukça başarılı olan eserleri ile 21.yüzyıl Türk edebiyatının yenilikçi yazarlarından olmaya devam etmektedir.YORUMLAR

  • 0 Yorum