Oscar Ödüllü bir film; çok izlenenler arasında yer alan Parazit filmi konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir?

Oskar Ödülünü almış olan ve Netflix Türkiye'de yayınlanan Parazit filmi konusu nedir? IMDb puanı kaçtır? Oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır? İşte detaylar...

Oscar Ödüllü bir film; çok izlenenler arasında yer alan Parazit filmi konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir?
Editör: Senem Kara
05 Mayıs 2021 - 03:00

PARAZİT FİLMİ HAKKINDA 

Netflix kütüphanesine yeni eklenen ve top 10 listesinde yerini alan Parazit filmi ilk defa 21 Mayıs 2019 tarihinde Cannes Film Festivali'nde gösterime girmiştir.
Yönetmen koltuğunda Bang Joon Ho'nun oturduğu senaryosunu ise yine Bang Joon Ho ve Han Jin Won'un kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda ise Song Kang- Ho, Jang Hye- Jin, Choi Eo- shik, Lee Sun- kyun ve Park So- dam gibi isimler yer almaktadır. 
Bir Kore filmi olan Parazit, 2020 Oscar Ödülleri'nde en iyi film ödülünü almaya hak kazanan ilk Asya yapımı film olmuştur. Aynı zamanda yönetmen Bang Joon Ho'ya da en iyi yönetmen ödülünü kazandıran Parazit IMDb puanı ise 8.6 olarak belirlenmiştir. 

PARAZİT FİLMİ KONUSU 

Orijinal adı Parasite olan Parazit konusu şu şekildedir:
Parazit filmi yoksul bir ailenin, zengin bir ailenin evine hizmetçi olarak girmesi ile birlikte fark edilen sınıf farklarını, kapitalizmi ve aile ilişkileri anlatmaktadır. 
Bir yanda soyla gelen servetin klasik bir tablosunu sergileyen Park ailesi bulunurken diğer yanda ise zeka olarak zengin ancak başka zenginliği bulunmayan Kim ailesi bulunmaktadır. Kaderin ve şansın sonucunda bir araya gelen iki aileden Kim ailesi ise ayaklarına gelen fırsatı hemen anlamaktadırlar. 
Ki- woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim ailesi çocukları öğretmen ve sanat terapisti görevleri ile kendilerini Park ailesinin arasına dahil etmektedirler.
Park ailesi ise bu aileye karşı evlerindeki her şeyi haberleri olmadan kaybetmektedirler. Ancak daha sonra bir misafir Kim ailesinin keşfetmiş olduğu rahatlığı tehdit ederken zor bir üstünlük mücadelesi de patlak vermiştir. Kore yapımı filmi izleyeceklere şimdiden iyi seyirler… 

PARAZİT OYUNCU KADROSU 

Kore yapımı film Parazit oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler:
●    Song Kang-ho – Kim Ki-taek
●    Jang Hye-jin – Kim Chung-sook ( Ki-taek’nin karısı) 
●    Choi Woo-shik – Kim Ki-woo (Ki-taek’nin oğlu) 
●    Park So-dam – Kim Ki-jeong ( Ki-taek’nin kızı) 
●    Lee Sun-kyun – Park Dong-ik (Bilişim şirketinin CEO’su) 
●    Cho Yeo-jeong – Park Yeon-gyo ( Dong-ik’nin karısı) 
●    Jung Ji-so – Park Da-hye ( Dong-ik’nin kızı) 
●    Jung Hyun-joon – Park Da-song ( Dong-ik’nin oğlu) 
●    Lee Jung-eun – Gook Moon-gwang
●    Park Myung-hoon – Geun-sae
●    Park Geun-Rok – Şoför YoonYORUMLAR

  • 0 Yorum