Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Nuri Kabaktepe kaç yaşında?

Bugün gelen son dakika haberine göre Ak Parti İstanbul İl Başkanlığında değişikliğe gidildi. İl Başkanı Bayram Şenocak, sosyal medya üzerinden görevi bir başka dava arkadaşına bırakacağını açıkladı. Önümüzdeki günlerde İl Başkanlığı için düşünülen ismin Osman Nuri Kabaktepe olduğu öğrenildi. Sosyal medyada AKP İl Başkanlığı için düşünülen Osman Nuri Kabaktepe’nin kim olduğu merak ediliyor. Peki Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Kabaktepe kaç yaşında?

Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Nuri Kabaktepe kaç yaşında?
Editör: Eren Haklı
21 Şubat 2021 - 23:23 - Güncelleme: 21 Şubat 2021 - 23:28
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün muhaddis alim M. Emin Saraç’ın cenazesine katılım gösterdikten sonra Esenler Belediye Binası’na ziyarete geldi. Erdoğan’ın gerçekleştirdiği ziyarette düzenlenen toplantıda İstanbul İl Başkanlığı için yeni isim kararı alındı. Akabinde Bayram Şenocak, İl Başkanlığını başka bir arkadaşına devredeceğini sosyal medya üzerinden açıkladı. Söylenilenlere göre yeni gelecek kişi Osman Nuri Kabaktepe olarak biliniyor. Peki Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Kaç yaşındadır? Osman Nuri Kabaktepe nerelidir?

Osman Nuri Kabaktepe hayatı


Osman Nuri Kabaktepe, Ordu’nun Fatsa ilçesinde 1 Aralık 1970 tarihinde doğdu. Lise eğitimini Fatsa İmam Hatip Lisesinde tamamlayan Kabaktepe, Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. İlahiyat lisans eğitiminden mezun olduktan sonra yine İlahiyat bölümünde yüksek lisans eğitimini de bitirdi.Nuri Kabaktepe siyasi kariyerine Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler yaparak başladı. Kurucu başkanlığını da yaptığı Saadet Partisi İstanbul İl Yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerini yaptı. 2004 yılı yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu ancak kazanamadı.Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 50 yaşında olan O. Nuri Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum