ÖSYM, EKPSS ile personel alımı yapacağını duyurdu; başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) EKPSS ile personel alacağını duyurdu. 2021-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemleri için kılavuz bugün adayların erişimine açıldı. Başvurular nasıl yapılacak? Son başvuru tarihleri nelerdir?

ÖSYM, EKPSS ile personel alımı yapacağını duyurdu; başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?
Editör: Özden Özmen
13 Ocak 2021 - 17:00 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 - 20:59

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla 2021 EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunu yayımladı. Kura ile gerçekleşecek olan personel alımlarına, ilkokul, ortaokul, ilköğretim, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu adaylar başvurabilecek.
 

2021 EKPSS İLE PERSONEL ALIMI YAPILACAK

2021 EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı)’ye giren adayların merakla beklediği 2021 EKPSS Kura tercihleri bugün başladı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme MerkeziÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan bazı kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımı tercih işlemleri 19 Ocak 2021'de sona erecek.

Kura ile gerçekleşecek olan personel alımları için adaylar bugünden itibaren tercihlerini yapabilecekler. 2021 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu’ndan işlem yapacak adayların tercih işlemlerini 19 Ocak 2021 saat 23:59’a kadar ÖSYM’ye bildirmeleri gerekiyor.

2021-EKPSS/KURA YERLEŞTİRME TERCİHLERİ BAŞLADI

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren erişebilecekler” şeklinde açıklama yapıldı.
 

2021-EKPSS/KURA YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan https://ais.osym.gov.tr adresinden alınacak olan başvurular için adayların T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak sisteme giriş yapması yeterli olacak. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.

Türkiye genelindeki birçok ilin merkez ve taşra ilçelerinde görev alacak personeller için boş kadrolarda görülen pozisyonlardan bazıları şu şekilde; hizmetli, ambar memuru, enformasyon memuru, kameraman, santral memuru, zabıt katibi, imam-hatip, tekniker, veteriner sağlık teknikeri, şehir plancısı, mühendis.

Adaylar, EKPSS/Kura tercih kılavuzuna ÖSYM’nin https://www.osym.gov.tr/ adresinden ulaşabilirler.YORUMLAR

  • 0 Yorum