Pandemi Günlerinde İzlenecek 3 Kült Dizi Önerisi

Koronavirüs pandemisi devam ederken, aşıdan da güzel haberler gelmeye devam ediyor. Türkiye’nin aşılama takvimi açıklandı. Pandemi günlerinde evde kal dediğimiz değerli okurlarımız için üç tane kült dizi seçtik ve sizler için tanıttık.

Pandemi Günlerinde İzlenecek 3 Kült Dizi Önerisi
Editör: Zeynep Sözen
13 Ocak 2021 - 09:56 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 11:03

Hayat eve sığar diyoruz ama gerçekten zorluyor, farkındayız. İnsan zaman içerisinde evde sıkılmaya ve yapacak bir şey bulmaya gayret ediyor. Eğer ki dizi, film arayışındaysanız size özel kült dizileri tanıtıyoruz. Bu diziler sayesinde evde kalmanız kolaylaşacak ve keyifli vakit geçireceksiniz.

Sopranos

1999 yılında yayın hayatına başlayan Sopranos 2007 yılına dek 6 sezon yayınlandı. HBO’nun amiral gemisi görevini gören dizide İtalyan – Amerikan bir ailenin suç imparatorluğunu anlatıyor. Dizinin en güzel tarafı gerçekçiliği olarak dikkat çekiyor. Baba filmindeki karaktere özenenler, sürekli cimrilik yapanlar ve aile için her şeyden vazgeçenler. Dizide mutlak iyi veya mutlak kötü kavramınız olmayacak, grilere alışmanız gerekecek. Başrol Tony Soprano, ailesi için her şeyi göze alan sert bir liderdir. Dizi yayınlandığı süre boyunca 5 altın küre, 21 tane de Emmy ödülü almıştır. 86 bölümden oluşan bu şaheser IMDB’de 9.2 puanla en iyi diziler arasında yerini almıştır.

Breaking Bad

Hala izlemeyenler için dizinin IMDB puanı 9.5 olmakla birlikte tarihin en iyi dizileri arasında yer alır. Klasik bir Amerikan Lisesinde kimya öğretmenliği yapan Walter White, hastalığa yakalanır. Az bir ömrü kalmıştır ve ailesine bırakabileceği pek bir şey yoktur. Öldüğünde ailesi zor durumda kalmasın diye uyuşturucu üretim işine girer ve hikaye Mike, Saul Goodman gibi harika oyuncularla çevrilir. Ödüle doymayan dizinin 16 Emmy, 2 Altın Küre, 8 Satellite, 2 Peabody ödülü var.

The Mentalist

IMDB tarafından 8.1 puana sahip olan The Mentalist dizisi polisiye bir yapımdır. Kaliforniya Araştırma Bürosu (CBI) içerisine giren Patrick Jane önceki yaşamında televizyonda medyumluk yapmaktadır. CBI adına suçluları alışılagelmedik şekilde tespit etmektedir. Red John adındaki bir seri katile TV ekranında teslim olması telkininde bulunmuş ve Red John kızıyla karısını öldürmüştür. Onun intikamı nedeniyle CBI ile çalışmaya başlamıştır. Tek isteği Red John’u yakalamak olsa da her bölüm ayrı olaylarla harika bir keyif vermektedir. Dizi polisiye diziler arasında bir kült olmakla birlikte başrol Simon Baker, Emmy ödülüne aday gösterilen bir oyuncudur. 7 sezondan oluşan The Mentalist dizisi toplamda 151 bölüm içerir.

Keyifli izlemeler, sağlıklı günler dileriz.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum