Bugün

Hakkımızda

Kafakalem sitesi  Eylül 2018 tarihiyle uzunca bir süre ismi düşünülerek kuruldu.  Aklın göstergesi olan kafanın ve kalbin ifade ediş aracı olan kalemin buluşmasıyla hem akla hem de kalbe itap eden yazı ve haberlerin bulunacağı bir site olma amacıyla yazılı ve görsel internet sitesi olarak yayın hayatına devam etmekte.
Gündemi kaçırmayıp sadece gündemle yetinmeyenlerin sürekli uğradığı; kültür sanat haberlerinin, kitap tavsiyelerinin, yorumlarının, özetlerinin ve okuma listeleriyle kitapları okuyucusuyla buluşturmayı hedefleyen bir site anlayışıyla hayatını devam ettirmekte.
Alanında uzmanların tarih, felsefe, sanat ve edebiyat yazılarını derleyen ya da özel olarak haber yapan Kafakalem, alanında yetkin ve donanımlı yazarlarıyla da okurlarına fikir işçiliğinin eserlerini kazandırmakta.
Komik paylaşımları ve sosyal medya haberleriyle keyifli dakikalar yaşatmayı da amaçlayan Kafakalem; genel kültür, kişisel gelişim, felsefe, müzik, bilgi-fikir gibi konularda da kullanıcılarına fayda sağlamakta.