Safranbolu Belediyesi KPSS şartı ile memur alımı; başvuru şartları nelerdir?

Safranbolu Belediye Başkanlığı bünyesine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre personel alacak. Belediye zabıta memuru ve itfaiye eri alım şartları nelerdir? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Safranbolu Belediyesi KPSS şartı ile memur alımı; başvuru şartları nelerdir?
Editör: Özden Özmen
05 Mayıs 2021 - 18:00
Karabük Safranbolu Belediyesi itfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapacak. Belediye ilanında asgari KPSS 60 puan ve KPSS 70 puan almış olma şartı görünüyor. Başvurular 18 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ MEMUR ALIM İLANI

Safranbolu Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru ve itfaiye eri alınacak.
En az ön lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alımında 4 itfaiye eri kadrosu için ön lisans mezunu olma şartı aranırken, 4 zabıta memuru kadrosu için ise lisans mezunu olma şartı aranmaktadır.
Ön Lisans Mezunu İtfaiye Eri Alımı
Safranbolu Belediyesi itfaiye eri alımı için 4 boş kadro olduğu açıklanmış. Buna göre, 3 erkek, 1 kadın itfaiye eri alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları arasında KPSS taban puan, belli bölümlerden mezun olma gerekliliği, sürücü belgesi, yaş ve boy şartı gibi detaylar dikkat çekmektedir.
İtfaiye Eri Özel Şartları;
- KPSS taban puan en az 60 olmalı
-İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olmak,
-En az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak
-İtfaiye eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.
-Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı
Safranbolu Belediyesi zabıta memuru kadrolarına başvuruda bulunmak için en az lisans mezunu ve 2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 almış olma şartı aranıyor.
Zabıta Memuru Özel Şartları;
-Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. YDS İngilizce sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (1 kadın - 1 erkek toplam 2 kişi)
-Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (kadın - erkek toplam 2 kişi)

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:

Başvuru sırasında;
a) Başvuru Formu Kurumumuzdan veya belediyemizin internet sayfasından (https://www.safranbolu.bel.tr) temin edilecektir.
b) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
c) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet'ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
ç) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
d) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,
e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
g) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
h) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),
i) Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için YDS sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgenin aslı veya noter onaylı örneği.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ:

Adayların, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmeleri için;
Başvuru belgeleri ile birlikte, 18.05.2021 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar (mesai günlerinde saat 09:00-17:00 arasında) Yeni Mahalle Sadri Artunç Caddesi Belediye İş Merkezi Kat:6 Safranbolu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir.
-Başvurular şahsen yapılacak olup, posta veya diğer şekillerle yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
-Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyece değerlendirmeye alınmayacaktır.YORUMLAR

  • 0 Yorum