Shtisel'in 3. sezonu yayınlandı! İlgiyle takip edilen Shtisel dizisinin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır?

Bir İsrail dizisi olan ve bir ailenin hayatına tanıklık etmemizi sağlayan Shtisel 'in konusu nedir? IMDb puanı kaçtır? Oyuncuları ve hayat verdikleri karakterler kimlerdir? Detaylar haberimizde...

Shtisel'in 3. sezonu yayınlandı! İlgiyle takip edilen Shtisel dizisinin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır?
Editör: Senem Kara
19 Nisan 2021 - 03:00

SHTISEL DİZİSİ HAKKINDA 

Shtisel dizisi ilk olarak 12 Ocak 2020 tarihinde yayınlanmıştır. Bir İsrail dizisi olan Shtisel'in dili ise İbranice'dir. 
Yes Oh?! adlı kanalda ilk kez seyirci ile buluşan dizinin yapımcılığını Ori Elon ve Yehonatan Indursky üstlenirken yine senaryosunu da Ori Elon ve Yehonatan Indursky kaleme almıştır. 
Yönetmen koltuğunda ise Alon Zingman'ın oturduğu Shtisel 3. sezonu ise geçtiğimiz günlerde Netflix'te sevenleri ile buluştu. 
İlk iki sezonu toplamda 24 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri ise genel olarak 45 dakika civarındadır. Dram türünde yayınlanan dizinin başrol oyuncuları Doval'e Glickman, Michael Aloni, Neta Riskin, Zohar Shtrauss, Sarel Piterman ve Shira Haas gibi isimlerden oluşmaktadır. 
Netflix'te yeni bölümleri yayınlanan Shtisel dizi IMDb puanı ise 8.6 olarak belirlenmiştir. 

SHTISEL DİZİSİNİN KONUSU 

Shtisel konusu şu şekildedir:
Kudüs'ün Ortadoks mahallesinde yaşamakta olan bir Haredi ailesi, kayıplar ve gündelik hayatın sıkıntıları ile yaşamlarını sürdürmektedirler. 
Babası Shulem ile beraber ölen annesinin yasını tutmakta olan Akiva, yeni bir işe girmiştir. Bu yeni işte ise Elisheva isimli bir kadın Akiva'nın dikkatini çekmiştir. 
Akiva dikkatini çekmeyi başaran bu kadın ile tanışmak ve onu daha yakından tanımak istemektedir. 
Diğer yandan Akiva'nın ablası olan Giti eşinin nerede olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır ve Giti bulmuş olduğu yeni işinde gizli bir şekilde çalışmak zorunda kalmıştır. 
Ayrıca Shulem Akiva'nın Esti isimli bir kadınla buluşmasını istemektedir. Tüm bu olayların arasında ise Akiva ve Giti'nin erkek kardeşleri Zvi Arye, eşi Tovi'nin evlerinde yaşamış olduğu problemi çözmeye çalışmaktadır. 
Shulem başına gelen bir olay nedeni ile faniliğini sorgularken Akiva, Elisheva isimli kadınla daha da yakınlaşmanın yollarını aramaktadır. 

SHTISEL OYUNCU KADROSU 

Netflix Türkiye'de 3. sezonu izleyiciye sunulan İsrail yapımı dizinin oyuncu kadrosunda ünlü isimler yer almaktadır. İşte Shtisel oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler: 
●    Doval’e Glickman – Shulem Shtisel
●    Michael Aloni – Akiva Shtisel
●    Neta Riskin – Giti Weiss
●    Shira Haas – Ruchama Weiss
●    Sarel Piterman – Zvi Arye Shtisel
●    Zohar Shtrauss – Lipa Weiss
●    Orly Silbersatz – Aliza Gvili
●    Ayelet Zurer – Elisheva
●    Moon Shavit – Estee Gotlieb
●    Sasson Gabai – Nukhem Shtisel
●    Shlomo Shitrit 
●    Gal Fishel – Yosa’le WeissYORUMLAR

  • 0 Yorum