Spor salonunuzu ayağınıza getirin; işte evde spor yapmak için gereken belli başlı spor ekipmanları

Spor yapmak isteyen ancak spor salonuna gitmek istemeyenler bu haberimiz tam size göre! Pek çok kişinin aşina olduğu spor ürünleri ile evinizi spor salonuna dönüştürmek mümkün! Peki ama evinizi spor salonu konforuna sokacak olan belli başlı spor ekipmanları nelerdir? İşte detaylar...

Spor salonunuzu ayağınıza getirin; işte evde spor yapmak için gereken belli başlı spor ekipmanları
Editör: Senem Kara
26 Mayıs 2021 - 10:45
Düzenli şekilde spor yapmak kişilerin ruh ve beden sağlıkları açısından önemli bir aktivitedir. Yapılacak herhangi bir spor türü vücudun hareket etmesini sağladığı için kişinin beden sağlığının hem de ruh sağlığının olumlu yönde etkilenmesine neden olmaktadır.
Ancak genel hayattan ziyade içerisinde bulunduğumuz süreç içerisinde pek çok insan hem aldığı kilolardan şikayet etmektedir hem de evlerde geçen süre içerisinde kendisine farklı hobiler edinmek istemektedir.
Peki ama bir taşla iki kuş vurmayı sağlayacak olan spor için neler yapılabilir? Spor salonlarının kapanması sonucunda ya da spor salonuna gitmeyi tercih etmeyen kişiler için evde spor yapmak nasıl mümkün olmaktadır?
İşte kendi spor salonunuzu ayağınıza getirebileceğiniz evde spor için malzemeler… 

PİLATES MİNDERİ/ YOGA MATI

Evde spor yapmak için gerekli malzemelerden ilki elbette pilates minderi veya yoga matıdır. Gereken konforun sağlanması ve spor yapan kişinin sağlığı için gerekli olan mat aerobik, pilates veya fitness gibi sporları yaparken en büyük yardımcılardan birisidir.
Ancak mat seçiminde dikkat edilmesi gereken iki şey vardır birisi tırtıklı yapıdaki matları tercih etmektir. Spor esnasında zemine yapışan tırtıklı ürünler daha rahat bir şekilde spor yapmayı sağlamaktadır.
Diğer önemli konu ise terleme yapmayan ve bakteri oluşumunu engelleyen mat seçimi yapmaktır.

PİLATES TOPU

Çok satan spor ürünlerinden biri olan pilates topu vücut kaslarını fazlasıyla çalıştırmaktadır. Özellikle ısınma egzersizleri için tercih edilen top sırt ve iç bacak çalışmalarında aktif rol oynamaktadır.


DİRENÇ BANDI

Genellikle üç farklı direnç seviyesine göre satılan direnç bantları güç kazanımı, vücut şekillendirme ve fitness gibi egzersizler için kullanılmaktadır.
Birçok kas grubunun çalışmasına yardımcı olan bantlar evde spor yapmak isteyenler için ideal ürünlerden bir tanesidir.
DAMBIL
El, kol ve bilek kaslarını geliştirmek için birebir olan dambıllar farklı ağırlıklar ile satılmaktadır. Her kişinin kendi seviyesine uygun olarak tercih edebileceği dambıl evde spor yapanların en çok işine yarayan ürünler arasında yer almaktadır.
BARFİKS ÇEKME ALETİ
Kişilerin kendi vücut ağırlıkları kullanarak egzersiz yapmalarını sağlayan bu alet kol kası ve kaslı bir sırta sahip olmanın anahtarlarından biridir.
Ayrıca omuz, göğüs, karın bölgesi ve bisepsleri geliştirmeye yarayan barfiks çekme aleti evde ki herhangi bir kapı aralığına monte edilerek kullanılmaktadır.
TWİSTER
Belki de en eğlenceli ve kullanımı en kolay ürünlerden biri olan twister bel ve karın çevresindeki yağlardan kurtulmanın en kolay yollarından biri olarak görülmektedir.
Düzenli kullanım sonucunda gözle görülür fark yaratan bu alet aynı zamanda bacak inceltme selülitleri yok etme konusunda da oldukça etkilidir.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum