Tatilini kampta değerlendirmek isteyenler için; temel kamp malzemeleri

Havaların ısınması ile birlikte tatil planları yapılmaya başlandı. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte daha izole bir tatil yapma isteği doğmaya başladı. Kalabalık yerlerde risk almadan dinlenmek isteyenler kamp tatili nasıl yapılır, kampta nelere ihtiyaç duyulur merak ediyor. Acemi kampçılar için kampa giderken neler almalıyız, çadır tatilinde ihtiyaç duyulan malzemeler nelerdir? sorularının cevapları için yazımızı mutlaka okumalısınız…

Tatilini kampta değerlendirmek isteyenler için; temel kamp malzemeleri
Editör: Özden Özmen
18 Mayıs 2021 - 23:00
Doğayla iç içe tatil yapmak isteyenler birkaç ekipmanı yanlarına alarak sessizliğin ve huzurun tadını çıkarabilirler…

TEMEL KAMP MALZEMELERİ NELERDİR?

Çadır
Çadır, kamp tatilinin olmazsa olmazıdır. Ancak, çadır seçimini iyi yapmak gerekir. Bunun için, kamp yapacağınız yerin iklimini ve zeminini dikkate almalısınız. Hiç çadır kurmamış olanlar ve gezerek tatil yapmak, ara ara kamp alanını değiştirmek isteyenler kendiliğinden kurulan otomatik çadırları tercih edebilirler.
Uyku Tulumu
Uyku tulumu ihtiyacı, kamp yapılacak bölgeye göre değişebilir. Ancak yine de geceleri serin olacağını düşünerek uyku tulumunuzu yanınıza almanız iyi olacaktır. Gideceğiniz bölge şartlarını göz önünde bulundurarak uyku tulumu seçimi yapabilirsiniz.
Mat
Mat, ilk etapta gereksiz gibi görünse de aslında kamp tatilinin en büyük ihtiyaçlarından biridir. Hele ki engebeli bir yerde kamp yapıyorsanız mat, konforu sağlayan malzeme olacaktır. Ayrıca, ısı yalıtımı oluşturmak adına gerekli olan matı seçerken yalıtımsız olanı tercih etmemeniz gerekir.

KAMP ÇANTASINDA NELER OLMALI?
Kafa Lambası
Kafa lambasına hem çadırda hem de dışarıda ihtiyacınız olacaktır. Her duruma karşılık yanınızda 1 tane de yedek kafa lambası bulundurabilirsiniz.

Katlanan Sandalye & Kamp Masası
Kamp deyince çoğu insanın zihninde akşam, çadırın yanında yakılmış bir ateş gelir… Bu ateşin başında oturup sakinliği tadını çıkarmak gibisi yoktur… Kolay taşınan katlanan sandalye ve masalar burada çok işinize yarayacaktır…
Mini Soğutucu
Artık çoğu kişinin aracında bulunan mini soğutucular sadece kamp tatillerinin değil günlük gezilerin bile vazgeçilmezi oldu… Kamp yapacağınız yere göre elektrikli modellerini de tercih edebilirsiniz…
Termos & Matara
Termos ve matara, her kamp çantasında olması gereken malzemelerden biridir. Bunun yanı sıra gerekli birkaç mutfak eşyasını da yanınıza alabilirsiniz.
İlk Yardım Seti
İlk yardım seti, her yolculukta yanınızda bulundurmanız gereken bir ekipman. Herhangi bir kaza yaşanması durumunda bir ilk yardım seti hayat kurtaracak öneme sahip olabilir.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum