Yağ yakımı hızlandırma yöntemleri nelerdir? Adım adım yağ yakımı tavsiyeleri

Birçok kişinin şikayetçi olduğu vücut yağlarından kurtulmak mümkün! Peki basit ama etkili yöntemler ile vücut yağlarından nasıl kurtulabiliriz? Detaylar haberimizde...

Yağ yakımı hızlandırma yöntemleri nelerdir? Adım adım yağ yakımı tavsiyeleri
Editör: Senem Kara
11 Nisan 2021 - 09:00
Yeterli düzeyde dinlenmemek, hareketsiz kalmak veya düzensiz beslenmek gibi birçok faktör vücutta yağ oranının artmasına neden olmaktadır. 
Vücut yağ oranının artması ise çoğu kişinin memnun olmadığı bir görüntüye sebebiyet vermektedir. İşte bu duruma dur diyebilmek için öncelikle yapmamız gereken birtakım şeyler vardır örneğin ilk iki adımımız metabolizma hızımızı arttırmak ve kas kütlemizi arttırmak olmalıdır. 
Bu sayede vücut yağ oranımızı olması gereken seviyeye çekmiş oluruz. Peki ama yağ yakımını hızlandırmak için ne yapılmalı? İşte basit ama etkili yağ yakımını hızlandırma yöntemleri… 

SAĞLIKLI YAĞLARA MUTFAĞINIZDA YER AÇIN

İdeal vücuda sahip olabilmek için ve yağ yakımını hızlandırmak için öncelikli sağlıklı yağlar tüketilmelidir. Örneğin avokado, zeytinyağı, fıstık ezmesi, ceviz veya çeşitli balıkları tüketmek günlük yağ yakımını hızlandırmak için etkili bir yöntemdir.

GÜNDE EN AZ İKİ BUÇUK ÜÇ LİTRE SU İÇİN

Yağ yakımı yöntemlerinden en önemlisi kesinlikle bol su tüketmektir. Çünkü su tüketmek metabolizma hızını yaklaşık olarak yüzde 30 arttırmaktadır. 

HAREKETSİZ KALMAYIN

Fazla yağlardan şikayet eden kişilerin en büyük yardımcılarından biri olan sporu günlük en az 20 dakika olacak şekilde yapmak gerekmektedir. 
Ayrıca yağ yakımı amaçlandığı için yağlı bölgeler hedef alınarak uygun egzersiz türü seçilmelidir. 

SOĞUK DUŞU İHMAL ETMEYİN

Kahverengi yağ olarak bilinen yağ türüne adeta savaş açan soğuk duş, güne başlarken 20 30 dakika kadar sürdüğü takdirde gün boyu yağ yakmayı sağlamaktadır. 
Ancak kalp veya tansiyon gibi rahatsızlıklara sahip olan kişilerin bu uygulamadan uzak durması gerekmektedir. 

YEŞİL ÇAYI İHMAL ETMEYİN 

Yeşil çay bilindiği üzere metabolizmayı en çok hızlandıran içeceklerden biridir. Gün içerisinde en az 2 fincan yeşil çay tüketmek yağ yakımını fazlası ile arttıracaktır. 

PROTEİN TÜKETMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN 

Yağ yakma konusunda en önemli unsur olan dengeli ve bilinçli beslenmektir. Bu sebeple protein alımına özellikle dikkat edilmelidir. Çünkü protein kas kütlesini korumaktadır. 
D VİTAMİNİ ALMAYI UNUTMAYIN
Vücut yağ yakımını gerçekleştirebilmek için D vitaminine ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple güneşin kendini gösterdiği günlerde en az otuz dakika güneş ışığı alınmalıdır. 
Ancak güneşten maksimum faydayı alabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Örneğin vücut bileklerden veya eklem bölümlerinden güneşi daha iyi almaktadır. Bu sebeple özellikle bu bölgeleri güneş ışığına maruz bırakmak yağ yakımı konusunda oldukça faydalı olacaktır. YORUMLAR

  • 0 Yorum