Beyzanur Toraman

Beyzanur Toraman


Nerede Kaldım?

08 Şubat 2020 - 04:20


Hangi ortamda, kimler arasında olduğumuzu unuttuğumuz bir an verdiğimiz anlamsız bir cevaptan sonra durup düşünürüz: Şuan neredeyim? Burada olması gereken hangi bendim?
Ben kimim? Hangisiyim? Siz karar verin.

Öğrenciyim, ev hanımıyım, çalışıyorum her neyse. Şahısları uyarlayarak benzer olayların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz.

Gece geç uyuduğumdan sabah derse uyanmak benim bir çeşit işkence. Acele ile hareket etmemin huzursuzluğunu aileme yansıtıp, onları da sabah sabah mutsuz etmekten çekinmem. Selâm verip, hayır dualarını alayım, neyime! Arkamdan üzgün bir şekilde bakan ve umursamazlığıma rağmen hakkımda endişelenen ailem benim için çok bir şey ifade etmiyor.

Okula geldiğimde ise dünyanın en umutsuz insanı benim. Çünkü ailem benimle ilgilenmiyor, tüm suç onların. Eksikliklerimi buna yorarım.

Hocalarımla iddialaşmak hobim. Satır okumadığım konu hakkında karşımdaki insana acımasız eleştirilerde bulunmaya bayılırım. Bir tane dahî tarih kitabı okumamama rağmen, zaman makinesinde yolculuk yapmış gibi bilgiler savurabilirim ortalığa. Konuşmak için konuşmak benim işim. Ben öğrenci adına abartmamak için bazı şeyleri yazmıyorum ama siz ayaküstü sohbetlerinizde yıkıp, baştan kurduğunuz devletleri, yakın takipçisi olduğunuz ekonomik  gündemi ve mesleğiniz siyasetçiliği de ekleyiniz lütfen.
Arkadaşlarım arasında çok sevilirim ya da öyle sanırım. Ailem tarafından sorun yaşamama rağmen arkadaşlarıma bunu yansıtmam ve onların her daim sahte gülücüklerine ve daha birçok sahteliğine muhtaç olduğumdan düzene uyum sağlarım.

Sosyal medyayı faydalı aktivitelerim arasında baş sıraya koyabilirim. O kafe senin bu AVM benim gezmekten ve bunları paylaşmaktan daha büyük ne gibi bir katkım olabilir ki insanlığa?

Günüm, insanın ancak nefret ettiği insanlara karşı gösterdiği muamele ile ailemi ödüllendirmem ile noktalanır. Kendimi tanıtırken oldukça çok sıfat sayabilirim. Başta bahsettiğim kararsızlığı ya da karıştırma hâlini çok görmeyiniz lütfen. Ben de insanım ve ne zaman nerede, ne yapmam gerektiğini unutabiliyorum…

Size de sorayım, sizce ben hangisiyim?
İlgi görmemiş ve ilgiye muhtaç, bunu atlatabilmeye çalışan güçlü bir insan
(İlgi alanları farklı olduğundan zamanını daha farklı şeylerle uğraşmakla geçirdiği halde) Bil(me)diklerini anlatmaktan çekinmeyen, eleştirmeye meyilli, doğruluk peşinde bir arayışçı
Sevecen, çevresindeki herkese yardımcı olmaya çalışan ve onları çok seven bir arkadaş
En yakını olması gereken insanlara zerre sevgiyi layık görmeyen bir zalim…