Yeni bir Netflix Türkiye dizisi; 50m2 dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir, 2. sezon tarihi açıklandı mı?

Netflix Türk yapımı dizilerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Hakan Muhafız ve Atiye gibi dizilerden sonra komedi ağırlıklı maceralara da yer vermeye başlayan platform, yayınladığı fragman ile de izleyicilerde merak uyandırmayı başarmıştı. Gelin hep birlikte 50m2 dizisi hakkında detayları öğrenelim...

Yeni bir Netflix Türkiye dizisi; 50m2 dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir, 2. sezon tarihi açıklandı mı?
Editör: Senem Kara
07 Şubat 2021 - 03:00
Geçtiğimiz dönem Netflix Türkiye'den çekiliyor mu iddialarına rağmen çekimleri devam eden ancak pandemi nedeniyle çekimlerde aksama yaşanan Türk yapımı dizi 50m2, Netflix'te yayınlanan ilk Türk komedi dizisi olma özelliği taşımaktadır. 
50m2 dizisi, kara komedi türünde ve absürd sahnelere yer veren bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Leyla ve Mecnun severlerin yoğun merakla beklediği 50m2 dizisi ne zaman çıkacak sorusuna ise 27 Ocak'ta çıkacağı haberi verilmişti. 
Yayınlandığı tarihten itibaren  Netflix top 10 listesinde yerini koruyan 50m2 dizi nerede çekildi diye sorduğunuzda ise İstanbul'da Fatih ve Beyoğlu semtlerinde çekildiğini görüyoruz. 

50M2 DİZİSİNİN KONUSU NEDİR? 

50m2 dizi konusu, yeraltı dünyasının gizemli katillerinden olan Gölge'nin babası gibi bildiği Servet tarafından ihanete uğraması ile başlamaktadır. 
İhanete uğrayan Gölge ise şans eseri karşısına çıkan 50m2'lik bir terzi dükkanında yaşamaya başlayarak ortalık sakinleşene kadar burada gizlenmeyi planlamaktadır. 
Ancak ölen terzinin oğlu sanılan bu genci  mahalleli aralarına alınca ise  Gölge beklemediği işler içine karışmaya başlamaktadır. 
Özellikle Servet'in arkasında olduğu sözde kentsel dönüşüm projesine karşı mahallelinin yanında olmaya çalışan Gölge'yi ise dizi sonunda bir hayli şaşkına uğratan şok bir gelişme yaşanıyor. 
50m2 dizisi konusu ile izleyici için sıcak bir mahalle ortamı oluştururken ayrıca aksiyonlarla dolu maceralı sahneleri de eksik etmemektedir. 
Netflix orijinal dizisi olan 50m2 bahsettiğimiz gibi Netflix Türkiye de yayınlanan ilk komedi dizisi olarak pek çok izleyici için heyecan uyandırmıştır. 50m2 dizi kaç bölüm sorusuna ise 8 bölümden oluştuğunu söyleyebiliriz. 

50M2 DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMLERDİR? 

50m2 dizi oyuncuları çoğunlukla bildiğimiz simalardan oluşmaktadır. Başrolünde Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt yer alırken ayrıca Kürşat Alnıaçık, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu, Murat Kılıç gibi isimlerde dizinin kadrosunda bulunmaktadır. 
Dizinin senaryosunu izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başaran Burak Aksak kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise Selçuk Aydemir yer almaktadır.  

50M2 DİZİSİNİN 2. SEZONU NE ZAMAN? 

1. sezonu severek izleyenler şu günlerde 50m2 dizi 2. sezon ne zaman diye araştırmaya çoktan koyulmuşlardır. Ancak bu konu ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.YORUMLAR

  • 0 Yorum