YKS giriş belgeleri açıklandı! Adaylar sınav giriş belgesine nasıl ulaşabilir?

Yaklaşık olarak iki hafta sonra gerçekleştirilecek olan 2021 YKS için sınav giriş belgeleri erişime açıldı! Peki ama adaylar YKS giriş belgelerine nasıl ulaşabilir? Detaylar haberimizde...

YKS giriş belgeleri açıklandı! Adaylar sınav giriş belgesine nasıl ulaşabilir?
Editör: Senem Kara
10 Haziran 2021 - 17:00
Haziran ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde üniversite sınavı heyecanı da artmaya başladı. Çalışmaların hızla devam ettiği sürecin sonuna doğru yaklaşan adayların iyi bir üniversite ve iyi bir bölüm hayali de devam etmektedir.
Bugün açıklanan sınav giriş yerleri ile hayallerine bir adım daha atan öğrenciler YKS giriş yerlerini ve giriş yerlerine nereden ulaşabileceklerini de merak etmektedir. İşte öğrencilerin 2021 YKS giriş belgesi ve 2021 YKS sınav yerleri hakkında detaylar…

YKS SINAV YERLERİ BELLİ OLDU!

Milyonlarca adayın beklediği açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. 2021 YKS sınav yerleri ile ilgili son dakika açıklaması yapan ÖSYM adayların meraklı bekleyişini sona erdirdi.
Peki ama 2021 yılı üniversite sınavı oturumlarından olan ve 26 Haziran’da gerçekleştirilecek olan TYT ve 27 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan AYT ile YDT sınav giriş belgelerine nasıl ulaşılabilir?

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

2021 YKS’nin ilk oturumu olan TYT yani Temel Yeterlilik Testi 26 Haziran Cumartesi günü, YKS’nin ikinci oturumu olan AYT yani Alan Yeterlilik  Testleri ve 3. oturum olan YDT yani Yabancı Dil Testi’ne girecek adayların sınava girecekleri bina ve salon atamalarının yapılmasının ardından giriş belgeleri de öğrencilere açıldı.
Adayların sınava giriş belgelerini ÖSYM’nin resmi sitesi olan http://ais.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden gerekli bilgiler olan T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri veya e-devlet şifreleri ile öğrenebilecekleri bilinmektedir.

2021 YKS ADAYLARININ DİKKATİNE

ÖSYM’nin önemle üzerinde durduğu sınav binalarına giriş saati hakkında adayları uyarmakta fayda var. YKS ‘nin 1. Oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) için adayların saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağı bilinmektedir.
YKS’nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için yine adayların saat 10.00’dan sonra alınmayacağı, 3. Oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) için de saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacağı bilinmektedir.
Bu konuda net bir tutum sergileyen ÖSYM, sınav binalarının kapılarının kapatılmasının ardından içeriye herhangi bir öğrenci almadığı için sınavdan en az yarım saat önce okul bahçesinde hazır bulunmak gerekmektedir.
Bu konu ve sınav açıklamalarının daha detaylı haline ise 2021 YKS giriş belgelerinin alt kısmındaki metinden ulaşabilirsiniz. Sınava girecek bütün üniversite adaylarına başarılar dileriz…


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum