Yüksek IMDb puanı ile dikkat çeken bir İsveç dizisi; Kalifat dizisinin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır?

Oyuncu kadrosunda bir Türk'ünde bulunduğu Kalifat dizisinin konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir? IMDb puanı kaçtır? 2. sezon ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar...

Yüksek IMDb puanı ile dikkat çeken bir İsveç dizisi; Kalifat dizisinin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler vardır?
Editör: Senem Kara
08 Nisan 2021 - 03:00

KALİFAT DİZİSİ HAKKINDA 

Kalifat dizisi ilk olarak 12 Ocak 2020 tarihinde yayınlanmış bir İsveç dizisidir. İlk yayın yeri SVT1 olan dizi daha sonra ise Netflix Türkiye'de meraklıları ile buluşmuştur. 
Yönetmenliğini Goran Kapetanovic'in yaptığı senaryosunu ise Wilhelm Behrman ve Niklas Rockström'ün yazdığı dizi şu anda 8 bölümden oluşmaktadır. 
Kalifat 2. sezon ne zaman diye merak edenler için henüz resmi bir açıklama yapılmadığı söylenebilir. Kalifat bölümleri ise genellikle 45- 55 dakika arasında değişmektedir. 
İsveç ve Ürdün'de çekimleri yapılan dizinin aynı zamanda suç ve gerilim türünde olduğu bilinmektedir. Ayrıca Kalifat IMDb puanı 8.2 olarak belirtmiştir. Diğer yandan Kalifat ne demek diye merak edenler için ise Türkçe karşılığının "hilafet" olduğu söylenebilir. 

KALİFAT KONUSU

Kalifat konusu, hayatları birbirinin hayatlarına bağlanmış insanları anlatmaktadır. Ajan olan Fatima İsveç'te düzenlenecek olan bir terör eyleminin ihbarını almıştır. 
Terör eylemi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isteyen Fatima ise elinden geleni fazlası ile yapmaktadır. Ancak Fatima' nın yolu çaresiz kalmış bir anne ile kesilmiştir. 
Terör eylemini gerçekleştirecek olan IŞİD sayesinde zor durumda kalmış bir annenin, kararlı bir öğrencinin aynı zamanda hırslı bir polisin hayatlarını birbirine bağlanmıştır. 
Diğer yandan IŞİD üyesi eşiyle Rakka'ya taşınan Pervin, tehlikeli bir seçimin ortasında kendini bulmuştur. Aynı zamanda İsveç Güvenlik Teşkilatı Ajanı olan Fatima ise kariyerinde bir üst kademeye çıkabilmenin fırsatını bulmuştur ancak Fatima bunun için Husam'ın not defterine ulaşmak zorundadır. Bu sebeple de Pervin'e baskı yapmaktadır. 
Fatima'nın ulaşmak isteği defterde saldırının detayları bulunduğu için bu defter oldukça önemlidir. 

KALİFAT OYUNCU KADROSU VE KARAKTERLERİ 

Kalifat oyuncularında dikkat çeken bir detay vardır. İsveç yapımlı filmde yer alan Pervin karakterine birçok uluslararası yapımda yer almış olan Türk oyuncu Gizem Erdoğan hayat vermektedir. İşte diğer Kalifat oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler: 
●    Gizem Erdoğan / Pervin El Kaddouri
●    Aliette Opheim / Fatima Zukić
●    Nora Rios / Suleika “Sulle” Wasem
●    Amed Bozan / Husam El Kaddouri
●    Yussra El Abdouni / Lisha Wasem
●    Arvin Kananian / Nadir Al-Shahrani
●    Lancelot Ncube / Ibrahim “Ibbe” Haddad
●    William Legue / Omar Soudani
●    Simon Mezher / Suleiman Wasem
●    Amanda Sohrabi / Kerima
●    Albin Grenholm / Calle
●    Marcus Vögeli / Jakob Johannisson
●    Nils Wetterholm / Emil Johannisson
●    Ala Riani / Tuba Wasem
●    Dennis Önder / Abu JibrilYORUMLAR

  • 0 Yorum